Navigácia

 • Hurááá na prázdniny!

  Všetkým žiakom a zamestnancom školy prajeme krásne, slnečné a bezpečne prežité prázdniny.

  Stretneme sa 2. septembra 2015. Nový školský rok privítame sv. omšou o 9:00 hod.

 • 26. 6. 2015

  Tento školský rok sme ukončili o čosi skôr. Žiaci, ani učitelia netajili, že ich to nesmierne teší. Každý sa už prázdnin nevedel dočkať. V deň záveru školského roka nechýbala slávnostná svätá omša a samozrejme ani odovzdávanie vysvedčení. Rozlúčili sme sa najmä so štyrmi úspešnými absolventmi praktickej školy. Z troch žiakov posledného ročníka špeciálnej základnej školy sa stali budúci prváci našej praktickej školy.

   

   

   

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľstvo Spojenej školy sv. Maximiliána Mária Kolbeho na Gaštanovej ul. č. 11 v Spišskej Novej Vsi oznamuje svojim žiakom a ich rodičom, že na dni: 29. júna 2015 a 30. júna 2015 udeľuje riaditeľské voľno a to z organizačných a prevádzkových dôvodov.

   

 • 19. 6. 2015

  Výlet do Červeného Kláštora nedopadol úplne podľa našich predstáv. Chceli sme viac vidieť, chceli sme viac zažiť. Počasie nám však veľmi neprialo. Každý  bol ale rád, že výlet aj tak absolvoval. Najkrajší dojem v nás zanechal splav Dunajca. Mali sme vodu pod sebou, vďaka dažďu, aj nad sebou. Napriek tomu to stálo za to. Pre tých, čo prekonali aj prvotný strach z plavby to bol dvojnásobný zážitok. Veríme, že sa tam niekedy ešte raz vrátime a vychutnáme si krásy Pieninského národného parku pri priaznivejšom počasí.

 • 18. 6. 2015

  Návštev v ZOO nikdy nie je dosť!

 • 2. 6. 2015
 • 14. 5. 2015

  Timka, Simonka, Miško a Pavlík dnes prežili výnimočný deň. Dostali množstvo darov od duchovného otca, od rodičov, od pani riaditeľky, od učiteľov, spolužiakov..., ale ten najdôležitejší DAR dnes prišiel sám do ich čistého srdca.

 • 18. 4. 2015

  Viac fotiek z plesu nájdete vo fotoalbume, viac info o plese v reportáži TV Reduta:

  http://www.snv.sk/archiv?video=150420-1

   

 • 16. 4. 2015

  Dňa 16. 4. 2015 sa žiak VIII.A triedy – Pavel Balog zúčastnil krajského kola súťažnej prehliadky v prednese poézie a prózy špeciálnych základných škôl pod názvom Gaňova Tarnava. Bol to už X. ročník a konal sa v Spojenej škole, J. Fabiniho 3, v Spišskej Novej Vsi.S príspevkom od Daniela Heviera „Postrach školy“ získal 2. miesto v II. kategórii v prednese poézie. Zo súťaže si priniesol diplom a knižné ocenenie. Jeho úspech nás veľmi teší. Pavlík, srdečne blahoželáme!

 • Veľkonočný pozdrav

 • "Veľký týždeň je čas, ktorý nás zvlášť pozýva byť Ježišovi nablízku: priateľstvo sa preukazuje v čase skúšky." (pápež František)

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľstvo Spojenej školy sv. Maximiliána Mária Kolbeho na Gaštanovej ul. č. 11 v Spišskej Novej Vsi oznamuje svojim žiakom a ich rodičom, že na deň 1. apríla 2015 (streda) udeľuje riaditeľské voľno z organizačných a prevádzkových dôvodov.

  Vyučovanie bude pokračovať 8. apríla 2015 (streda) po Veľkonočných prázdninách.

 • 17. 3. 2015

  Po minuloročnom fašiangovom trhu sme sa rozhodli tento rok uskutočniť trh veľkonočný. Taký sme tu ešte nemali. Žiaci si s pomocou svojich p. učiteliek usilovne zhotovovali a pripravovali výrobky najmä s tématikou Veľkej noci, či blížiacej sa jari. Dnes bol priestor nielen na predávanie a nakupovanie toho čo vytvorili, ale aj na to, aby ich ručné práce, všetku námahu, ktorú do toho vložili, videli aj ostatní. Všetci sme sa tak mohli navzájom inšpirovať a načerpať nové nápady. Žiaci sa učili rozumne hospodáriť s prideleným vreckovým, ktoré dostali v podobe napodobením skutočných peňazí, učili sa vyskladať cenu výrobku z rôznych peňažných hodnôt, precvičovali zdvorilostnú konverzáciu medzi predávajúcim a kupujúcim... Popri tom sa zabavili pri hľadaní schovaných farebných vajíčok v priestoroch školy a pri maľovaní veľkonočných motívov.Trhy sme si všetci užili. O rok sa možno stretneme na trhovisku s inou tématikou. Ktovie...?!

   

 • Len nedávno sme v našich priestoroch zriadili multisenzorickú miestnosť. Zatiaľ sa v nej nachádza vodná posteľ, svetelné optické vlákna, svetelný bublinkový valec a Hi-fi veža na počúvanie príjemnej hudby. Miestnosť má slúžiť žiakom našej školy na uvoľnenie, relaxáciu, na podporu kognitívnych procesov, na rozvoj zmyslového vnímania, emocionality, komunikácie, na odbúravanie agresívneho správania... Deťom sa v miestnosti veľmi páči a tak dúfame, že nájdeme spôsob ako ju postupne zariadiť ďalšími potrebnými pomôckami.

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Spojená škola sv. Maximiliána Mária Kolbeho
  Gaštanová 11, 052 01 Spišská Nová Ves
 • Mgr. Ing. Mária Hrušovská Petríková, riaditeľka školy: 0904 930 644,
  Škola: 053 44 14 301

Fotogaléria